Dlaczego warto jechać do Meksyku?

Są na świecie miejsca tak piękne, że aby uwierzyć w ich istnienie, należy je zobaczyć na własne oczy. Meksyk ma sto twarzy, jest niezwykle barwny, zróżnicowany i zadziwiający. Jakie skarby kryje w swych granicach to wspaniałe państwo?

Meksyk | Teotihuacán
Meksyk | Teotihuacán (by brad-darren)

Meksyk to kraj, w którym mówi się aż sześćdziesięcioma językami i dialektami! Ci, którzy mieli to szczęście i zwiedzili Meksyk, zwrócili szczególną uwagę na niezwykłe połączenie nowoczesności i wciąż żywych tradycji.


Meksyk przyciąga miłośników historii, którzy interesują się cywilizacją Olmeków, Azteków i Majów. Ludy te stworzyły niezwykle rozwiniętą kulturę i pozostawiły po sobie słynne piramidy, które stanowiły miejsce pochówku oraz pełniły ważną rolę w życiu publicznym. Te najpopularniejsze znajdują się w Teotihuacán.

Turyści chętnie przybywają również na Półwysep Jukatan. Można tu podziwiać podwodną rafę koralową, która należy do jednych z najpiękniejszych na świecie. W tym regionie odnajdziemy również rezerwat ptaków, a w nim kolorowe flamingi. Z kolei nadmorskie kurorty obfitują w klimatyczne knajpki i restauracyjki, ale znajdziemy tu również roztańczone kluby z latynoską muzyką.

Ciekawą atrakcją turystyczną jest spektakularna linia kolejowa, która swoją trasą przecina malownicze wąwozy i wodospady. Po drodze spotkamy Indianki, od których możemy kupić ciekawe pamiątki.

Nie można również nie wspomnieć o panującej tu atmosferze – Meksyk jest bardzo barwnym krajem, którego mieszkańcy kochają święta i dobrą zabawę.

Wyprawa do Meksyku to szansa na niezapomnianą przygodę – nie można się tu nudzić! Kraj ten zachwyca na każdym kroku, od pięknej przyrody począwszy, poprzez wspaniałe zabytki, zachwycającą kulturę, życzliwych mieszkańców, na wybornej kuchni kończąc.


Nasze strony

Włochy
Włochy
Kambodża
Kambodża

Kiedy jechać do Meksyku?

Meksyk jest krajem atrakcyjnym…

Dlaczego warto jechać do Meksyku?

Są na świecie miejsca…
Podstawowe dane o Meksyku
Stolica: Mexico City (Meksyk)
Powierzchnia: 1 972 550 km²
Liczba mieszkańców: 106,6 mln
Waluta: peso (MXN) 
(sprawdź kurs peso)
Język urzędowy: hiszpański

Meksyk - flaga Meksyku

Meksyk - godło Meksyku

Miejsce na Twoją reklamę.
Kontakt

Sizzling Hot